Stefanovy deníky: Zrození

tvd_official_header15

v_upiri deniky_stefanovy deniky_zrozeni_202195-01

NÁZEV: Zrození

SÉRIE:Stefanovy deníky

AUTOR/KA: L.J.Smith

POČET STRAN: 237 

HODNOCENÍ: 6/5 – (THE BEST BOOK EVER)

ANOTACE:

Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky.Stefanovy deníky Zrození.

Příběh se odehrává ve Virgínii během války Severu proti Jihu. Stefanův otec se ujme vzdálené příbuzné Katherine, která osiřela. Stefan i jeho bratr Damon se do ní zamilují, ona je miluje oba. Stefan se s ní sblíží, ale brzy zjistí, že s Katherine není všechno v pořádku.

V městečku se po řadě záhadných úmrtí zvířat i lidí začne šířit panika, lidé se obávají upírů. Stefan se bojí, že za vším je Katherine.

Stefanův otec zorganizuje lov na upíry. Když zjistí, že jeho synové stojí na straně upírů, oba je zastřelí.

Zachrání je Katherinina komorná a oni si můžou vybrat – umřít, nebo se stát upíry.

Příběh bratrů Salvatorů se odehrává v létě 1864, kdy Damon slouží jako vojín na frontě, během americké občanské války a Stefan si užívá volnost léta, kvůli odloženým studiím až do doby, kdy přijede krásná a tajemná cizinka do Mystic Falls. Katherine očaruje oba bratry a postupně jim odhalí své temné tajemství. Stefan i Damon soupeří o srdce krásné upírky.

tumblr_m13jmvJrvh1r4dz9qo1_500

Oproti seriálu. The vampire diaries, tento příběh se neodehrává v součastnosti, kde je milostný trojúhelník (Elena, Damon a Stefan) ale v roce 1864, kdy samotný příběh započal. V seriálu také vidíme flashbeky, ale není jich moc, takže kdo miluje seriál stejně tak jako já, bude za tuto knihu velice vděčný.

V knize jsem objevila tolik krásných scén, že jsem se je rozhodla neznačit, protože bych označila celou knihu. Miluji začáteční scénu, kdy Stefan každý den v létě jezdí na své klisně Mezzanote na louku si číst, nebo scénu v knihovně kde čte Shakespeara, …

Tato kniha vás vtáhne do děje a nepustí ani po přečtení posledního slova v knize. Kniha je tak procítěná, že po okamžiku čtení cítíte vůni citrónu a zázvoru, když na scénu přichází Katherine, nebo cítíte zatuchlost knih, přítmí těžkých damaškových záclon a vůni dřeva spojenou s praskáním plahotajícího se plamenu v krbu.

Děkuji nakladatelství KNIHCENTRUM za poskytnutí rc výtisku.

Knihu můžete zakoupit zde.

ebf13-logo_knihcentrum_bilypodklad

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s