Tak padne náš svět

Tak padne náš svetAutor/ka: Megan Crewe
Nakladatelství: Egmont

Počet stran: 312

Anotace: Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace.

A pak budete mrtví.

Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit.

Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší.

Tato kniha pro mě byla skutečným překvapením, ze začátku, když nemoc začínala propukat, myslela jsem, že se jedná o jasný walking dead a taky tomu tak nasvědčovalo. Nikdo neví, jestli nemoc je jen na ostrově, nebo je na celém světě …? Toť otázka.

Příběh je ze začátku psaný formou dopisů, které Kaelyn posílá Leovy. Kaelyn má štěstí, že její otec pracuje v nemocnici a tak má přístup k informacím o nemoci.

fallen-world-header2

Tuto knihu bych mohla přirovnat ke knihám jako je Hunger games, nebo třeba Divergence. Snažíte se fandit své oblíbené knižní postavě a nikdy nevíte jestli to váš hrdina přežije, nebo ne. Teda spíše ano, než ne, nebo vám už někdy hrdina zemřel? 😀

I kdyby se vám kniha nelíbila, což se mi zdá skoro nemožné, tak stojí za to mít na své poličce/knihovničce či čtečce tuto krásnou žlutou knížku.

5.HVĚZDIČEK

logo_knihcentrum_bilypodklad

Za poskytnutí e-knihy vděčím internetovému knihkupectví KNIHCENTRUM.CZ, knihu si můžete zakoupit ZDE.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s