Všechny cesty vedou do hrobu

http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--016--l--7--l--7--l--0167721-23

Spořádaný chovatel ovcí Albert Stark už má po krk drsného života v americkém pohraničí, kde člověka zdánlivě může zabít kdokoliv a cokoliv: souboje v pravé poledne, barové rvačky, jedovatí hadi, pitná voda zamořená cholerou, oděrky od stepních běžců, neduh zvaný „prstitida“. Dokonce i cesta do kadibudky. Ano, na Divokém západě lze umřít na milion způsobů a Albert se chce všech vystříhat. Někteří ho proto považují za zbabělce. Albert tomu říká zdravý rozum. Když ho však jeho dívka kvůli tomu nejnesnesitelnějšímu ťulpasovi v městečku pošle k vodě, rozhodne se Albert zabojovat – přestože neumí střílet, jezdit na koni ani se prát. Naštěstí spojí síly s půvabnou pistolnicí, která svou drsností vydá za oba. Naneštěstí je však ona pistolnice vdaná za nejproslulejšího, nejpodlejšího a nejžárlivějšího ničemu v celém pohraničí. Zdá se, že Albert právě objevil miliontý prvý způsob, kterak se na Západě dostat do hrobu.

Tuto knihu jsem si vybrala k recenzi z jediného důvodu. Vybrala jsem si ji, protože jsem se v ten den dívala na celou trilogii Návrat do budoucnosti (Back to the future) A pokud jste viděli třetí díl, tak víte proč jsem si tuto knihu vybrala – Ano, kvůli divokému západu!

a-million-ways-to-die-in-the-west-53342e04bfa72

Co se týče postav, hlavní postava Albert Stark je chovatel ovcí, který má zlomené srdce z rozchodu se svou přítelkyní.  Alberta jsem si velice oblíbila a stal se mou nejoblíbenější postavou.  a-million-ways-die-west-blueray

Myslím, že autor knihy Seth MacFarlane se díval nebo četl sérii Písně ledu a ohně, protože Stark? Vážně, Stark? 😀 Příběh se mi líbil, bylo to takové oddechové čtení, od knihy nemůžete čekat, že se do ní začtete tak moc, že skončíte s knihou ráno. To opravdu ne, ale bylo to takové milé čtení na chladné večery. Knihu nemůžu bohužel srovnat s filmovým zpracováním, protože jsem ho ještě neviděla, ale po přečtení to teď mám v plánu.

Knížka byla vtipná a dala se rychle přečíst, protože měla zhruba 180 stran. Nejlepší část knihy byla ta závěrečná, kde bylo hodně akce. Sice jsem už na začátku knihy věděla, jak to dopadne, ale i tak jsem si čtení užila a někdy se ke knížce zase vrátím.

3.HVĚZDIČKY

Děkuji nakladatelství KNIHCENTRUM za poskytnutí recenzního výtisk.

Knihu si můžete objednat zde.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s