Saeculum

v_saeculum-uprostred lesu zacina boj o zivot-tit-202913

Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. S účastí na výpravě souhlasil jen kvůli své lásce Sandře.
Parta dobrodruhů se vydává na cestu i přesto, že místo, kde chtějí tábořit, bylo kdysi prokleto. Staré povídačky o tom, že kdo do lesa vstoupí, nevrátí se už zpět, nikdo nebere vážně. Během první noci přijde prudká bouře a z tábora zmizí první člen výpravy. Zbydou jen podivné vzkazy vyryté do kůry stromu. Když se ho ostatní vydají hledat, začnou bloudit. Pak se ztratí další z nich…

Jak velkou udělali chybu, když nebrali varování vážně? Nechá je les odejít?

Tato kniha mě zaujala jen z jediného důvodu, od Ursuly Poznanski jsem kdysi četla její prvotinu Erebos, která mě naprosto uchvátila a pamatuji si každičký detail ještě dnes a to jsou to (pokud správně počítám) 2 roky? 3?

Když ve vás kniha zanechá takový dojem, můžete si být jisti, že i s jinou knížkou od stejného autora budete naprosto spokojeni.

saeculum-klein-e1359105974244

I když jsem byla na knížku dost „natěšená“, ze začátku příběhu jsem se na něj nemohla správně naladit, do děje jsem se dostala až někde za čtvrtinou knížky – jediné mínus na této knížce, protože když jsem začátek překousla, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Příběh je promyšlenější a detailnější než byl Erebos a za to má u mě autora samé plusové body, protože v něco lepšího než Erebos jsem ani nedoufala. Atmosféra je temná a strašidelná a Ursula děj popisuje tak dobře, že si v klidu můžete představit že v něm jste. Upřímně, nechtěla bych se v knize ocitnout 😀

Saeculum můžu doporučit všem, kdo prahnou po trochu strašidelné a napínavé knížce, děj je originální a pokud se vám líbil Erebos, Saeculum si zamilujete!

5.HVĚZDIČEK

Děkuji nakladatelství Fragment, za poskytnutí recenzního výtisku.

Knihu naleznete zde.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s