Obraz Doriana Graye

OBRAZ DORIANA GRAYE

POČET STRAN: 264

NAKLADATELSTVÍ: Odeon

Obraz Doriana Graye, jedno z nejslavnějších děl Oscara Wilda. Oscar Wilde byl anglický spisovatel, který napsal spoustu skvělých děl přes drama až po epiku. Jedním z jeho nejslavnějších dramatickýh děl je Jak je důležité míti Filipa, které jsem také četla, ale o tom až příště.

Basil byl dokonalý malíř, jednoho dne ho navštívil starý přítel Harry, který velice obdivoval basilův portrét. Portrét, který neměl být nikdy namalován. Byl to portrét Doriana Graey, nevinného mladíka s čistou a neposkvrněnou duší. Basil i proti své vůli seznámí Harryho s Dorianem. Harry Doriana velice ovlivňuje a Dorian mu naslouchá jako nejlepšímu příteli. Dorian ale udělá chybu a před svým portrétem vyřkne přání, přání kvůli kterému upsal svou duši a to, aby zůstal navždy mladý a obraz zestárl místo něj. Kdo by neznal Obraz Doriana Graye,ať už z hodin literatury nebo z vlastního čtení. Tento příběh je velmi moderní na to, že je přes sto let starý. Dorian je krásný čistý mladík, který měl prostě smůlu… Chová se tak jak by se Harry sám chtěl chovat, z Doriana se stává bezcitný snob který neumí milovat ani odpouštět a vše řeší smrtí.

 

Dorian není sympatická postava, možná na začátku, ale už v první kapitole potkává Harryho, takže si hodného a svědomitého Graye moc neužijete. Harry je zato slaboch. Něco chce, ale sám to neudělá.

Příběh se i líbil, byl velice zvláštní, zajímavý, temný… takové příběhy mám ráda a rozhodně Doriana nečtu naposledy. Oscar Wilde se stává mým nejoblíbenějším autorem, co se týče povinné četby, samozřejmě. Knihu jsem přečetla vcelku v krátké době, povinnou četbu čtu normálně přes týden. Obě dvě díla Oscara Wilda (Obraz Doriana Graye, Jak je důležité míti Filipa) jsem přečetla za tři dny.

Tuto knihu doporučji všem, je to výborná knížka k maturitě, protože Vás bude bavit.

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s