Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

ODDECHOVÉ

DÉLKA NAHRÁVKY: 12 hod. 43 min.

NAKLADATELSTVÍ: AUDIOTEKA

 Tuto knihu napsal švédský spisovatel Jonas Jonasson, ale já knihu nečetla, ale poslouchala a tu převyprávěl můj oblíbený herec, kterého můžete znát jako slavného dabéra např. House – Martina Stránského!

ANOTACE

llan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují nabooksBig velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány. Jednoduše zmizí – a brzy je celé Švédsko kvůli jeho útěku vzhůru nohama. Jenže s podobnými věcmi už má Allan své zkušenosti – v mládí koneckonců uvedl do zmatku celý svět.
Jonas Jonasson ve svém románu vypráví o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže, který se sice nikdy nezajímal o politiku, ale přesto byl vždy nějak zapleten do velkých historických událostí 20. století.
Kniha se záhy stala čtenářským hitem a nejprodávanějším švédským románem let 2010 a 2011. V současnosti byla přeložena nebo se překládá do 35 jazyků. Fenomenální úspěch letos sklízí v Německu, bestsellerem se stala mj. v Holandsku, Dánsku, Norsku, Francii, Itálii, Španělsku… Podle knihy je natáčen film s největším rozpočtem v historii švédské kinematografie.

MARTIN STRÁNSKÝ

Herec, kterého můžete znát ze spousty českých seriálů (viz. Ordinace v růžové zahradě až po Doktory z počátků) Jako dabér se uplatňuje od roku 1994, jeho hlas je půjčován postavám, jako jsou:  Steva Irwina z Lovce krokodýlů, Erica Danea z Chirurgů, Davida Boreanaze ze Sběratelů kostí, Futuramy – roboti Bender. Ale jeho nejslavnější dabérská role Dr. House  ho přivedla k nominaci v roce 2008  na Cenu Františka Filipovského.

HODNOCENÍ

Tato kniha se mi vcelku líbila, nebyl to žádný knižní „klenot“ protože na styl celého příběhu jsem si zvykla asi až za polovinou a děj jsem si proto moc neužila. Tato kniha prostě nesedne každému, ale třeba Vám se zalíbí. Od poloviny knihy to ale bylo lepší, lepší? Přímo úžasné, protože v tom bodě se kniha rozlomí na dvě části – první část vás nemusí zrovna ohromit, ale ta druhá, nemůžete se odlepit od svého hudebního přehrávače! 🙂 Chcete slyšet jaká dobrodružství ještě Allan zažije, takže můžete poslouchat klidně celou noc i když víte, že Vás zítra čeká důležitý test z pozemního stavitelství – toto opravdu není můj případ 😀 😀 😀 Dobře tak je, ale pššt. Díky této části knihy a skvělému převyprávění Martina Stránského, kniha dostává 4. hvězdičky, což jsem ze začátku knihy vůbec nesnila, že by tato knížka mohla dostat.

4.HVĚZDIČKY

Za poskytnutí recenzní kopie nahrávky, děkuji nakladatelství AUDIOTÉKA.

Knihu si můžete zakoupit zde.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s