Myslete jako Steve Jobs

ODDECHOVÉ

POČET STRAN:  168

NAKLADATELSTVÍ: Metafora

Tentokrát tu pro Vás mám připravenou recenzi na takzvanou „Motivační knížku“

 „Jedno jablko snědla Eva, druhé spadlo Newtonovi na hlavu a třetí stvořil Steve.“

Mají vás za podivné existence a táhne se to s vámi už od školy? Vždycky jste byli průšviháři? Připadáte si jako outsideři a ostatní vám to dávají znát?
Ani tak ale není nic ztraceno. Naopak.
Z jednoho kluka, který šel z extrému do extrému, od undergroundu k fanatickému veganství, moc se nemyl a nečesal, se stal jeden z nejúspěšnějších mužů planety. Jmenoval se STEVE JOBS.
Svými vizemi od základu proměnil počítačový i hudební průmysl a přinesl nám některé z nejvyspělejších technologií, po kterých prahne celý svět.
V roce 1976 založil se svým přítelem Stevem Wozniakem společnost Apple. Když z ní o devět let později musel odejít, jako vždy vytěžil z nepříznivé situace maximum a zakoupil společnost Pixar, studio animovaného filmu. Po jedenácti letech se znovu vrátil do Applu, aby ho transformoval v jednu z nejpopulárnějších firem na světě.
Seznamte se s životní filozofií nekonformního podnikatele a jeho vypilovanými schopnostmi.
Jobs věřil, že outsideři a buřiči posouvají lidstvo kupředu, protože se nebojí neustále zkoušet a měnit svět. Zkuste tedy myslet a pracovat jako on.
Chce to opravdu kuráž, ale nyní i vy můžete být jako Steve Jobs.

Bohužel kvůli problému s mobilem, dnes neuvidíte vlastní obrázky 😦 Ale příště to napravím… a teď už ke knížce.Steve_Jobs_young

Knížku napsal Daniel Smith, který popisuje život Steve Jobse. Od té doby, co Steve měl problémy ve škole až po dobu kdy se seznamoval se svými kontakty a poznával různé osobnosti. Kniha je rozdělená na dvě části: Dostaňte se na vrchol a Zůstaňte na vrcholu s velkým počtem kapitol, které jsou krátké takže se velmi dobře čtou a příběh je doplněný citáty, které jsou vidět tzv. „na každém rohu“.

Na to, že je knížka docela tenká (okolo pouhých 160 stran) Daniel Smith si s příběhem pohrál a nikdy se nestane, že by neměl o čem mluvit, kapitoly nejsou zdlouhavé, a vždy vás motivují ke čtení další kapitoly.

Myslete jako Steve Jobs, nemohu přirovnat k  jiné knížce, protože jsem žádnou knihu nečetla stejného typu.

Myslím, že splnila mé očekávání, protože jsem doufala že v ní nebudou informace co se týče IT záležitostí a spíše jsem se o Jobsovi chtěla dozvědět, jako o normálním člověku, což se mé přání splnilo.

5.HVĚZDIČEK

Děkuji nakladatelství METAFORA za poskytnutí recenzního výtisku.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s