Hra o trůny

HRA O TRŮNY

NAKLADATELSTVÍ: Audiotéka

DÉLKA NAHRÁVKY: 44 hod. 33 min

Hra o trůny, kdo vlastně tuto knihu v dnešní době nezná? Když jsem  zjistila, že Rodaw tuto sérii taky čte, řekla jsem si že tato knížka asi nebude jen tak úplně pro kluky a rozhodla jsem se, že si ji musím přečíst. Nejprve jsem se začala dívat na seriál (jsem zatím v první sérii) a když se mi seriál zalíbil, rozhodla jsem se knihu i přečíst.

 Nedá se říct obsah knihy, to po mě opravdu nechtějte. U této knížky se obsah opravdu stručně říct nedá, ale myslím že všichni víte o co jde. Kdyby ne, kontaktujte mě a ráda vám povím celou verzi, ale nečekejte 3 minutovou slohovku! 😀 Bude to víc, opravdu hodně víc než 3 minuty. Příběh je skvěle propracovaný, každá postava má svůj vlastní „osud“ a svou vlastní rodinnou linii až po ty předky s kterým se v knížce setkat určitě nemůžeme, protože jsou tisíc let staří. Každá postava je jiná a originální. Nikdy nevíte na jakou stranu se vaše oblíbená postava přidá a nikdy nemáte jistotu, že váš oblíbenec konec knížky přežije. Dávám vám proto jen jednu radu, pozor na to koho máte rádi!

 jjgZ7iH-2fb_lf7XcTo7EOqXgQxpQpjuI81wXle8WvhbA_bfUPD5hI8iEWQbLp1wljopfAATak jako všichni, i já si našla v knížce pár oblíbenců. Naprosto jsem si zamilovala Tyrionův sarkasmus! A vlastně i celého Tyriona, ten skřet to má v hlavě v pořádku! Miluji jeho názory, kdo by Tyrina nezbožňoval? 😀

Dalšími mými oblíbenci jsou už jen Starkové, Rob, Jon a Bran. Jon Sníh ano Jon, můj oblíbený bastard. Co jen říci k Jonovi? To on by měl být Stark. Je chytrý je bystrý a má v sobě povinnost pro čest. To jen tak někdo nemá. Jen by mě velice zajímalo, kdo je jeho matka. Snad to v některém díle bude.

Rob je mým aspirantem na vítězství her. Za ten jeden díl strašně vyrostl – ne vzhledově to samozřejmě nemůžu určit, ale z malého kluka se za pouhých 800 stran (berte to s nadhledem) stal mužem. Předvedl své znalosti a dovednosti po otci a dokázal všem co je zač. Takový by vítěz měl být.

Posledním postavou, kterou mám ráda se nakonec stal Bran, já prostě fandím Starkům. Podle mě tato celá kniha je o Stárcích. Nevím jak to je v dalších dílech, ale připadá mi, že ani král Robert a ostatní rody nejsou tak podstatné jako Starkové. Proto taky tak moc spoléhám na vítězství Stárků!

GLBaVAPIt0aVq6Dk0HPhesTxO5b13EOAqVJ2bq_wv2dz9WRudh5THrEEu849EEfa-BzT5mYKdyž o tom tak přemýšlím, tato kniha ani nemůže mít zápor. Některé postavy jsou kladné jiné záporné a tak to má být. Kdybych měla určit největšího záporáka prvního dílu byl by to asi Viserys (do půlky knihy) a pak by přebral štafetu Joffery. Jofferyho jsem měla na začátku ráda, byl galantní a no pěkný 😀 ale potom co se stalo s Lady … úplně jsem na něj změnila názor a pak to šlo s ním už s kopce. Je to malý, rozmazlený, sobecký hajzlík který se stará jen o sebe.

Musím říct po tomto díle už mi nepřipadá divné ani vztah dvou sourozenců 😀 Hra o trůny vám totálně změní pohled na svět! 🙂 A to jsem po hrách četla hne Město z kostí 😀 😀 Hra o trůny je opravdu výjimečná knížka, přečetla jsem zároveň grafický román, knížku, koukala na seriál a do toho jsem si ještě jednou pouštěla audioknížku. To jsem s žádnou jinou knížkou nezažila. A knihu můžu přidat za jednu z mých nejlepších přečtených knih 2014!

DĚKUJI NAKLADATELSTVÍ AUDIOTEKA ZA POSKYTNUTÍ RECENZNÍHO VÝTISKU.

5.HVĚZDIČEK

Reklamy

3 thoughts on “Hra o trůny

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s