RC Review: Vánoční koleda

vanocni-koleda-duzeAutor: Charles Dickins

Nakladatelství: AUDIOTEKA

Vydání: Audiokniha

Hodnocení: 4 hvězdičky

Upřímně? Film mě zkazil, když jsem se dívala na pohádku Vánoční koleda, byl tam jako hlavní postava Vydřigroš a s Vánoční koledou si toto jméno vždycky spojuju, za to v této audioknize se hlavní postava jmenuje Scroog.

Příběh začíná v zasněžené Anglii, už toto by vás mohlo naladit na poslech. Charles detailně popisuje jak Scroogův obchodní společník a jediný přítel Marley zemřel, Scroog je zatvrzelý a nenáviděný starý morous, nikoho nemiluje, neprojeví špetku soucitu a to ani, když zemřel Marley. Jednoho dne se Marley objeví u Scrooge doma, varuje ho před životem, který po smrti musí žít on za své činy na zemi. Scrooge posléze navštíví tři duchové, duch minulých vánoc, kde se seznámíme s malým Scroogem, jaké měl dětství, proč se tak zatvrdil a přestal milovat. Ducha současných Vánoc a ducha vánoc budoucích, který byl ze všech nejstrašnější a Scrooga donutil se nad sebou zapřemýšlet.

Tento příběh je kouzelný, když opomenete zdlouhavý popis, třeba na začátku, když Marley zemřel, příběh si užijete, přesto ten popis je vcelku protivný. Že Marley zemřel, slyšíte zhruba 5x v pěti minutách, takže se můžete radovat, že potom je už skutečně a definitivně mrtvý.

Postava Scroog prochází během příběhu hodně změnami, největší změnu samozřejmě uvidíte na konci, ale již na začátku uvidíte malé kousíčky naděje na změnu.

Charles Dickins byl skvělý spisovatel, jako malý se jeho rodina dostala do dluhů a on musel pracovat, když se jejich stav zlepšil začal psát, napsal svou asi nejznámější knížku Olivera Twista a Vánoční koledu. Všechny jeho knihy jsou psány v duchu většinou malých dětí, kteří se ocitli na pokraji možností (např. Oliver Twist) a pak se jim život obrátil vzhůru nohama.

Děkuji nakladatelství AUDIOTEKA za poskytnutí recenzního výtisku, knihu si můžete zakoupit zde.

 

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s