RC review : Eldest a Brisingr / audio

ODKAZ DRAČÍCH JEZDCŮ ELDEST

eldest-ed-2011-catala-9788499183008Díl: 2

Vypraveč:  Martin Stránský

Délka:  24 hod. 45 min.

Hodnocení: 5. Hvězdiček

Eldest, když se vysloví toto slovo, všechny děti a i někteří dospělí ví, že se jedná o dračí jezdce. images (1)Christopher Paoliny vymyslel něco výjimečného. Z jedné knížky udělal tetralogii a to skvělou.

Eldest je pokračování prvního dílu: Eragon. V Eragonovy se seznámíme s farmářským chlapcem Eragonem, kterému se po nalezení dračího vejce změní život, z obyčejného farmářského kluka se stane dračí jezdec, bojovník.

V druhém díle se seznámíme i s příběhem Eragonova bratrance Rorana. V tomto díle se dozvídáme jaký Eragon doopravdy je, jakou má osobnost a jak se za tu dobu co je dračím jezdcem změnil.

V prvním díle jsme mohly nahlédnout do světa skřítků, v tomto díle se seznámíme s dalšími bytostmi – elfy. Taky máme možnost prozkoumat knížku pod kůži Rorana a tyto kapitoly se mi zdáli zajímavější a celkově lepší.

images (2)ODKAZ DRAČÍCH JEZDCŮ BRISINGR

Díl: 3

Vypraveč:  Martin Stránský

Délka:  27 hod. 38 min.

Hodnocení: 3. Hvězdičky

V tomto díle se Eragon musí postavit Galbatorixovým vojskům. Z Eragona se stává pravý muž a pravý válečník – dokázal by zabít mnoho mužů a přitom si zachovat svou tvář.

Mou nejoblíbenější postavou i v tomto díle se stal Roran, Roran  má jasné cíle a jde si za nimi, bojuje jen proto, aby se mohl vrátit domů za svou rodinou.

V tomto díle bych chtěla Paoliniho pochválit, že omezil zdlouhavé popisy. Knížku jsem nečetla, takže nemůžu porovnat, ale audio nahrávka byla skvělá ačkoliv Brisingr se mi líbil nejméně z celé série.

Martin Stránský je skvělý dabér, kterého můžeme slyšet v mnoho reklamách, dr. House apod. Na čtení knih je úžasný, nechá vás ponořit do příběhu a máte pocit jako byste právy VY byly v kůži Eragona a zažívali všemožná dobrodružství a to jen tak ledajaký dabér nedokáže.

Za poskytnutí recenzních kopií audio knížek, děkuji AUDIOTÉCE.

Knížku Eldest si můžete koupit zde.

Knížku Brisingr si můžete koupit zde.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s