RC review: Dracula – komix

v_dracula_komiks_202242-01Autor: Bram Stoker/ Petr Kopl

Počet stran: 128

Nakladatelství: Fragment

Vydání: Paperback

Hodnocení: 3,5 hvězdičky – lepší průměr

Zajímá vás příběh hraběte Draculy, ale nechcete nebo nemáte čas na čtení originálního imagesCA4E3VLIrománu Brama Stokera? Pak tato knížka, tento komix bude pro vás přesně to pravé.

„Zlo, které ubližuje a ničí jen pro požitek ze sebe samého. Takovým zlem je Dracula. Není to upír ani vlkodlak nebo nemrtvý. Dracula je vším dohromady“

Dracula chce odkopit pár nemovitostí v Londýně a tak sinnott_dracsi pozve Johnatana na své sídlo v Karpatech, Johnatan je ale uvězněn a Dracula ho odmítá propustit, protože chce Johnatanovou přítelkyni Mínu … Johnatan se pokouší o útěk a mezitím v Londýně se Mína vydává Johnatana hledat.

Příběh vypráví hned několik hlavních postav, mezi kterými jsou Johnatan, Mina, Van Helsing … ze začátku jsem si říkala, proč tolik postav a co a proč do Draculy zapadají postavy jako Dorian Gray, Sherlock Holmes, Van Helsing … dobře Van Helsing by se dal pochopit, ale Dorian Gray? Až na konci mi bylo odhaleno tajemství, autora Petra Kopla – tyto postavy se příběhem proplítali z nějakého důvodu. Za tuto rafinovanou myšlenku – klobouk dolů.

Samotný komix byl moc hezky ilustrován, to musím přiznat, některé obrázky jsou opravdu nádherné jako například kostely a jiné budovy. Většinou obrázky vystupují z černoty.

 

Děkuji nakladatelství Fragment za recenzní výtisk

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s