Rc review: Dědička

727T1_~1

 

  • NÁZEV KNIHY – Dědička
  • SÉRIE – Tryllové
  • DÍL – 1
  • AUTOR/KA – Amanda Hocking
  • POČET STRAN – 312
  • NAKLADATELSTVÍ – Fortuna Libri
  • ANOTACE – Když bylo Wendy pouhých šest let, matka se ji pokusila zabít. Tvrdila jí, že je monstrum. O jedenáct let později se Wendy začíná obávat, že matka měla tehdy možná pravdu. Dochází jí, že asi není tím, kým si po celý život myslela, že je. Toto poznání jí pomáhá odhalit Finn Holmes.

Finn, záhadný spolužák, zprvu Wendy jen neustále pozoruje. Něco na něm Wendy neskutečně přitahuje, ale zároveň děsí. S jeho pomocí se dozví i pravdu o sobě a svém životě: Jako miminko byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Ještě v šoku se Wendy vydá s Finnem za svou pravou matkou. Netuší ale, co ji tam čeká…

Nový domov Wendy nutí nechat dosavadní život za sebou, zapomenout na školu jí problém nedělá, ale jak se vypořádá se ztrátou svého bratra a tety? Wendy se musí poprat se svým novým údělem a s tím, že ani u své pravé matky nenajde city, které celé dětství tak moc postrádala.

Knížka se mi velmi líbila, bylo to něco originálního, už bylo na čase po vlkodlacích a upírech jsou tady Tryllové. Začtete se do úplně nového světa, který je schovaný v Americe, tak, aby ho nikdo z lidí neviděl.

Hlavní postava se jmenuje Wendy, žije v lidské rodině a celý svůj život věří, že do té rodiny patří, jen její matka, která je podle mě psychopat, se jí jako malou šestiletou holčičku, pokusila zabít, od té doby s ní Wendy nežije.

Velmi jsem si oblíbila Wendininého bráchu samozřejmě Finna a Rhyse. Zato Eloru přímo nesnáším, je to bezcitná ledová královna. Vůbec se nechová jako matka, chudák Wendy! Na Wendy toho bylo moc, dozví se, že je princezna, právoplatná dědička trůnu a musí se naučit oblékat, chovat, jíst a bavit se jako princezna a Elořin nezájem, pro ni není zrovna nejlepší pomoc.

Nemůžu se už dočkat dalšího dílu. Této knížce dávám zatím  4.hvězdičky, protože nechci nastavit laťku moc vysoko, aby to nedopadlo stejně jako s Divergencí, kde mě Rezistence (2. Díl) naprosto zklamal.

Na této knížce mě od prvního pohledu zaujala obálka, je dokonalá.

 

HODNOCENÍ – 4.hvězdičky

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s