Rc review: Smrtící zrození

Smrtící zrození

  • NÁZEV KNIHY – Smrtící zrození
  • AUTOR/KA – Robb J.D.
  • NAKLADATELSTVÍ – Metafora
  • ANOTACE – Technologie v roce 2060 v New York City už hodně pokročila, porod však stále zůstává stejný jako na počátku věků. Přestože poručík Eva Dallasová musí řešit případ dvojnásobné vraždy, stejně pomáhá své těhotné kamarádce Mavis, i když to pro ni znamená například uspořádání tolik obávané předporodní párty…Potom ale Mavis potřebuje ještě větší laskavost. Tandy Willowbyová, jedna z budoucích matek v jejím předporodním kurzu, zmizela jen několik dní před prvním termínem – dokonce nepřišla ani na onu předporodní párty k Evě a Roarkovi domů, a přitom se na ni tolik těšila. Tandy se nedávno odstěhovala z Londýna, takže v New Yorku nemá příliš mnoho přátel ani žádné příbuzné. Když Eva přijde do Tandyina bytu a objeví tam na stole zabalený a připravený dárek na párty pro Mavis – a její taška do porodnice leží na podlaze –, přeběhne jí mráz po zádech. Běžně by celou situaci předala oddělení pohřešovaných. Eva toho má už tak na talíři dost, protože musí zjistit, kdo zavraždil Natálii Copperfieldovou a jejího snoubence, dva zaměstnance jedné velice prestižní účetní firmy. Mavis ale nechce, aby případ vyšetřoval někdo jiný než Eva – a Eva nedokáže říci ne. Musí Tandy vystopovat během stíhání obzvláště zvráceného vraha, kdy prověřuje všechny smlouvy a podvody ukryté ve složkách těch nejbohatších a nejtajuplnějších občanů. Naštěstí má k dispozici zkušenosti svého manžela Roarka – miliardáře, který jí s těmi cifršpiónskými záležitostmi pomáhá. Jenomže zatímco on doluje ta nejdůležitější data, která by měla případ rozlousknout, Eva ve světě z masa a kostí čelí až příliš skutečnému nebezpečí.

 

Jak jsem se o této knižní sérii dozvěděla, má už docala dost dílů. Takže mě docela mrzí, že jsem tuto sérii nečetla od prvního dílu. Tato knížka je detektivka, kde se ale postupně dozvídáme o samotném životě Evy.

 Příběh se odehrává v roce 2060, konečně jedna z knížek, kde je budoucnost ohraničena rokem, u dystopii, co normálně čtu moc rok nebývá.

V této knize se setkáte s dvěma detektivními případy: první případ je vražda dvou snoubenců a druhý, kde se z předporodního kurzu ztratila jedna žena, takže Eva má dost práce, protože na ten kurz chodí i Evina kamarádka Mavis.

Upřímně, víc se mi líbil ten druhý případ, protože v tom prvním mě nebavily odbornosti typu: převody peněz, účty atd. To mě moc nebavilo, nejvíce se mi líbil začátek a konec knihy. Kniha se mi jinak líbila, byla tam i romantika Evy a jejího manžela, humor, sarkasmus, který já také často používám 😀 Napětí, záhada … co k tomu říct, hotová detektivka, že ?

  • HODNOCENÍ – 3. hvězdičky

Děkuji nakladatelství Metafora za recenzní výtisk

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s