RC review: Kronika Cartera Kanea – Rudá pyramida

AUTOR/KA – Rick Riordan

POČET STRAN – 408

NAKLADATELSTVÍ –  Fragment

INFO- Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat!
Už šest let cestuje Carter Kane z místa na místo se svým otcem, věhlasným egyptologem. Pořádně nezná ani vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně. Děti se smějí setkat jen dvakrát do roka a tentokrát pro ně otec ještě ke všemu vymyslí nudnou prohlídku Britského muzea. Jenže pozor – egyptští bohové se probouzejí! Začínají nejděsivější Vánoce, jaké kdy Carter a Sadie zažili… Od toho dne se život čtrnáctiletého Cartera a dvanáctileté Sadie obrátí naruby. Sourozenci Kaneovi zjistí děsivou pravdu o své rodině a poznají tajemné egyptské bohy mnohem líp než z otcových výkladů a exponátů v muzeích.

 MÉ STRUČNÉ INFO –Carter Kane žije celý svůj život s otcem, který je archeolog a tak jeho jediným domovem jsou všemožné hotely. Každý by Cartrovy záviděl – pořád cestuje, ale Carter by dal vše za to, aby mohl zůstat se svou sestrou Sadie v Londýně, kde Sadie žije s prarodiči a jen závidí Cartrovy, co všechno s otcem zažije. Carter Sadie moc nezná, jsou sice sourozenci, ale vidí se jednou, dvakrát do roka a to je otec vezme jen do muzea na výlet – takže si toho moc neužijí. Nikdo taky nevěří, že Carter a Sadie jsou sourozenci, protože Carter je snědý a jeho sestra Sadie zdědila po matce bílou pleť. Jeden rok vezme Cartrův otec Cartera a Sadie opět do muzea, když v tom zažijí oba sourozenci nečekané dobrodružství.

MÉ HODNOCENÍ – Tak myslím, že ani nemusím psát, že kniha byla skvělá, čtivá a napínavá – je to přece kniha od Ricka Riordana, který tyhle ty faktory dostává do všech svých knih. Tato série byla sice trošku jiná než ostatní série Ricka Riordana, protože na rozdíl od předcházejících se tu neobjevují ani řečtí a ani římští bohové – nýbrž egypští bohové. Musím říct od malička miluji Egypt a vždy jsem se o egyptské bohy zajímala takže mi moc problém nedělalo si zvyknout. Líbí se mi, že je kniha rozdělená na pohledy Cartra a Sadie. Oba tyto sourozence jsem si hned oblíbila.

HODNOCENÍ – 9/10

Děkuji nakladatelství Fragment za recenzní výtisk

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s