RC review: Sonea – trilogie zrádkyň: vyslancova mise

AUTOR/KA – Trudi Canavan

POČET STRAN – 368

NAKLADATELSTVÍ – Zoner press

INFO – Jak se žije černé čarodějce několik let po bitvě, již vyhrála, ale v níž přišla skoro o všechno? Na napínavou Trilogii o černém mágovi navazuje neméně dobrodružná Trilogie Zrádkyň. Sonea rozhodně ještě neřekla své poslední slovo…Život plný dobrodružství a hrdinských činů – přesně to očekává okolí od Lorkina, syna černé čarodějky Soney a Akkarina, bývalého nejvyššího lorda. Proto když se mladému čaroději naskytne příležitost stát se asistentem Dannyla, nového velvyslance Společenství čarodějů v Sachace, neváhá a o místo se uchází.  V zemi černých mágů mu však může hrozit a hrozí nebezpečí. Byli to totiž právě Sonea s Akkarinem, kteří porazili armádu sachakanských ichanů, kteří kdysi napadli Kyralii. Budou se chtít rodiny poražených mstít?Sonea je bezmocná, protože jí jakožto černé čarodějce zákony nedovolují opustit Imardin. Rozhodne se alespoň pomoci Cerymu, svému příteli z dětství, který ji teď potřebuje víc než kdy dřív. V Imardinu řádí nebezpečný vrah, který zabíjí Zloděje a prokazatelně ovládá magii.V prvním dílu Trilogie Zrádkyň rozehrává úspěšná australská spisovatelka Trudi Canavan příběh zrady a msty, moci a bezmoci, ale také loajality, která není a nemusí být samozřejmá. Zabývá se také tématem blízkých rodinných vztahů. Dědí se snad vina? A mají děti pykat za činy svých rodičů?

Australská spisovatelka Trudi Canavan patří mezi nejúspěšnější autory fantasy literatury posledních deseti let. Za svou tvorbu obdržela dvakrát cenu Aurealis, naposledy v roce 2009 za knihu The Magician’s Apprentice (česky Zrození čarodějky). Její fantasy příběhy se drží na vrcholcích žebříčků bestsellerů, byly přeloženy do mnoha jazyků a zaznamenaly nebývalý úspěch bezmála po celém světě.

MÉ INFO – Tato knížka je o zloději Cerym, kterému jednoho dne zavraždí rodinu. On samozřejmně se vydá najít vraha své rodiny a tak jde za Soneou, která s ním soucítí. Zjistí, že ten vrah se stal lovcem zlodějů. Mezitím Sonein syn se rozhodne, že pojede dělat asistenta velvislanci Dannilovy do Sachaky což je země mimo společenství a oni se s nima snaží navázat společné vztahy. Sonea má strach o snya , protože její mrtvý manžel s ní zabili pár Sachakanů když napadly Kiralii, přestože ti lidé co zabili, byly vyvrhelové. Jejího syna se bude snažit zabít jedna otrokyně a druhá Tivara ho zachrání. Potom spolu utečou, protože existuje možnost, že ho bude chtít zase někdo zabít. Velvislanec se rozhodne ho hledat, protože se bojí, co řekne Sonea. Nedaří se mu Larkina najít. Později se to dozví Sonea a začne Larkina hledat, ale ví že kdyby ho našli tak by zrádkyně ho museli zabít. Cestou potkají další otrokyni, která je taky zrádkyně a spolu s ní dorazily do útočiště. I přestože Lorkin věděl, že s velkou pravěpodobností se nebude moct vrátit zpátky, protože přesné místo útočiště je tajemnstvím. I tak tam šel, jelikož se zamiloval do Tivary a musel svědčit v její prospěch (zabití jiné Zradkynyně se odsuzuje a tak by Tivaru popravili) Tivaru neodsoudí, ale Larkin tam bude muset zůstat. Aby Sonea pomohla Carimu  poruší zákon, který přikazuje, že nesmí opustit společenství – mimo práce a pomůže mu dopadnout domělou potulnou čarodějku, která není potulná čarodějka, ale pak chytí tu pravou, která je matka jiného zlodějě, kterému svěřili, že ji chtějí chytit. Její syn se dozví od pot. čarodějky že Sonea chytila tu špatnou. Končí to vlastně tím, že potulná čarodějka je chycená a  její potulný syn utekl.

 Knížka byla dobrá, ale krapet zamotaná – bylo to vyprávěné z hodně pohledů. Moje oblíbená postava je asi Sonea protože, ona je taková drsná – jí se všichni bojí, ale ona je blázen do léčitelství a pomoci druhým. Hodně se mi líbilo jaký  má larkin zamotaný vztah s Tivarou,  protože oni spolu strávili spoustu nocí,  ale on jí doopravdy přitahuje, ačkoliv to nedává najevo a říká mu, aby se držel zpátky. Celkově se mi knížka moc líbila

MÉ HODNOCENÍ- 7/10

Děkuji nakladatelství Zoner press za recenzní výtisk

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s