RC review: Cesty snů

 AUTOR/KA –  Jan Č. Galeta a Zbyněk K. Holub

POČET STRAN –  368

NAKLADATELSTVÍ – Zoner press

INFO – Asterion je rozlehlý svět s vlastní bohatou historií, náboženstvím, faunou i flórou, obydlený rozličnými rasami a národy. Je to svět, kde je magie běžná v mnoha svých podobách, svět ve kterém žijí draci a další bájné bytosti. Nejlepší způsob, jak Asterion poznat, je vydat se s Anaretem a Brubsem na Cesty snů a okusit tak mnohé jeho vůně, tajemství, dobrodružství a chuť dálek a exotiky. Hrdinové této knihy se vydají napříč Tarou, jižním kontinentem, avšak stejně dlouhou cestu jako po zemi budou muset projít i ve svých vlastních duších.Pokud Asterion neznáte, vše o tomto fantasy světě, o pravidlech, která tam platí a která je radno dodržovat, najdete webu Asterion. Kniha Cesty snů autorské dvojice Jan Čenis Galeta a Zbyněk Kučera Holub (docela dost jmen na dva autory!) není samozřejmě jedinou knihou, která v řadě Asterion vyšla; je to ale první asterionská kniha, která vychází ve vydavatelství Zoner Press. Přehled všech publikací, článků a jiných materiálů najdete také na webu Asterionu.

MÉ STRUČNÉ INFO – Na začátku knihy se seznámíme s druidem Alwarinem, který si koupil knížku v místním antikvariátu. Doma zjistil, že z ní proudí mocná síla a tak ji ve hřebětě knihy nařízl – z knihy vypadl lístek, který voněl jako růže, ale nebyl určen do rukou obdarovaných magii. Awarin se vrátil do antikvariátu, ale prodejce a jeho rodina byly zavražděny. Alwarin se rozhodl poslat na výpravu svého „svěřence“ Anareta s kamarádem Brubsem. Ti výpravu přijali. Cestou potkali krásnou šamanku Čakoro, která se rozhodla putovat spolu s Anartem a Brubsem. Na noc se utábořily na louce poblíž karavanu, kde je přepadli podivné bytosti. Brubs i Čakoro zmizeli a Anaret našel skřítka Taj – Feje, který ho dovedl do své vesnice a pomohl uspořádat výpravu, kde nalezli Brubse a kněze Edaira. Později našli i Čakoro, ale Edair se chová divně. Nikdo neví co s ním je. Přátelé se rozloučí se skřítekm Taj – Fejem a vydají se zpět na výpravu. Na výpravě zažijí spoustu dobrodružství – můžete se těšin na spoustu bitev, nebo na boj mezi upírem a Anaretem. Taky na zamilované scénky s Čakoro a Anaretem. Jestly  najdou zahradu snů se můžete dočíst v knížce. A jestli ji opravdu najdou, co se bude dít pak ?

MÉ HODNOCENÍ – Kniha se mi líbila, byl to skutečně zajímavý příběh. Kniha se dobře četla,  byla čtivá, napínavá a hodněkrát jsem se u ní zasmála. Určitě doporučuji přečíst, protože Brubsovy hlášky musíte znát 😀

Děkuji nakladatelství Zoner press za recenzní výtisk

Reklamy

One thought on “RC review: Cesty snů

  1. na zahradu snů ti sere krokodýl…
    ještě jí tak svlíknout ty šaty a pak byjí něco předved 😀
    kurva! (řval anaret)
    mimochodem brubs je lvem salonů

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s