Kronika prokletých zaklínačů – Nádherné bytosti

 AUTOR/KA –  Garciová Kami, Stohlová Margaret

POČET STRAN – 512

NAKLADATELSTVÍ – Knížní klub

INFO – Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně – tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba – kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí.

MÉ INFO/ MÉ HODNOCENÍ – Ethan je mladý kluk, který nemá rád svůj život – chtěl by cestovat. Čte knihy, hraje basketball a nesnáší město, ve kterém žije. Do Ethanovy školy přijde nová holka Lena, do které se Ethan zamiluje. Později, ale zjistí, že Lena je zaklínač a v den jejich 16 narozenin se Lena dozví,  jestli  je světlá ( dobrá) nebo temná ( zlá ) Ethan s Lenou objevují rodovou historii, která zahrnuje jak Leniny předky tak i Etahanovy. Kdysi dávno milovala Lenina příbuzná vojáka, který byl Ethanův příbuzný. Jenže vojáci vypalovali město a Ethanův příbuzný umíral a tak se upsala Lenina příbuzná kletbě, která jí moc nepomohla, protože její přítel stejně zemřel. Lena našla i knihu, ve které byly všechny rodinné kouzla. V den jejich 16 narozenin přijela Lenina rodina (pouze světlí) a měl se stát obřad, při kterém by Lena se stala světlou, nebo temnou,  jenže Lenina sestřenice uspořádala párty na kterou tajně Lena s Ethanem šly. Ethan byl za falešnou záminkou „uklizen“ prič a Lenu odvlekla její matka, která ji chtěla přemluvit k temnotě, vysvětlila ji vše – pro a proti. Lena byla nešťastná, když bude světlou nemá žádnou šanci, že by s Etahem mohla žít a mít děti a budoucnost ( Ethana by to zabilo ) a kdyby byla temná nebude nic cítit, ale bude moct si Ethana vzít, mít s ním děti apod. Když Ethan doběhl za Lenou – Lenina matka Serafine vrazila do Ethana nůž, Ethan umíral, najednou se zastavil čas a Lena řekla zaklínadlo, stejný jako její příbuzná až na to, že Ethan ožil a všichni temní z Leniny rodiny se vypařili. Jestli Lena bude světlá, nebo temná se ukáže v den jejich 17 narozenin.

Tato knížka se mi moc líbila, bylo to něco zase jiného – originálního. Knihu, i když má 500 stran jsem přečetla za 1 den – moc se mi líbí, jak se protínají v knížce časy. Myslím tím vize, které mají Ethan s Lenou ohledně minulosti. Knížka byla čtivá, napínavá, někdy smutná – takové knížky na Vás dost zapůsobí!!

MÉ HODNOCENÍ – 10/10

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s