Mrazení

 AUTOR/KA – Maggie Stiefvater

POČET STRAN – 342

NAKLADATELSTVÍ – Agro

INFO – Příběh dvou osudem prokletých mladých milenců. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší.

MÉ INFO/ MÉ HODNOCENÍ – Když byla Grace malá, pokousali ji vlci a jeden s krásnýma žlutýma očima ji zachránil. Po té ho každou zimu sledovala. Byla do něj zamilovaná už tehdy. Její kamarádka Olivie ji ukázala fotky vlků, které vyfotila a spolu na obrázcích našli i Graceiného vlka – Sama. Ve škole se rozkřiklo, že v lese vlci napadli Graciného spolužáka Jacka, který poté zemřel, ale jeho tělo zmizelo. Celé město zuřilo, a rozhodlo se vlky postřílet. To nemohla Grace dopustit a utíkala do lesa, kde si vymyslela historku, že Olivie je v lese. Lovci přestali střílet a Grace šla domů, kde před dveřmi našla postřeleného Sama v lidské podobě. Vzala ho do nemocnice a tam se seznámily, Samovi se rány hojily obrovskou rychlostí a tak spolu z nemocnice utekli a Sam bydlel tajně u Grace v pokoji. Oba se do sebe zamilovali, ale blížila se zima a tak Sam nemohl chodit ven a musel být v neusálém teple, aby se neproměnil zpět na vlka. Pár zjistil, že Jack se stal taky vlkem a jeho sestra Isabel to ví. Kontaktovali ji a vysvětlili ji, co je teď Jack. Jack, ale nechtěl být vlkem a chtěl získat lék. Věděl, že Grace taky pokousali a ona se  vyléčila a tak pokousal její nejlepší kamarádku Olivii ve snaze najít Grace, která ji podá lék. Sam zjistil, že Jack chce Grace vyhrožovat a tak se s ním začal prát, ale Jack vyhrál a zavřel Sama v kůlně u něj doma, unesl Grace, která mu lhala, že zná lék a dovedla ho do Samova domu, kde žil s celou svou smečkou od 7 let. Grace volala Isabel, která v domě našla Sama a zavedla ho do tepla domova, bohužel se i pak Sam proměnil a nešlo to zpět, protože to byl Samův poslední proměňovací rok. Grace byla zoufalá a pak s Isabel vymysleli plán, který měl zahrnovat nakažení Sama, Jacka a Olivii meningitidou, která by jim všem způsobila obrovské horečky a tím by ,,vyhnala“ vnitřního vlka, protože jak byla Grace malá, tak po proměně ji táta nechal omilem zavřenou v autě, kde bylo strašné teplo a normální dítě by v autě zemřelo. Grace a Isabel se podaří podat nemoc do těla Sama a Jacka. Sam uteče do lesa a Jack po 3 dnech zemře. Grace je zoufalá, protože si myslí, že Sam taky nepřežil, ale nakonec se ukáže Sam v lidské podobě. Sam je vyléčen.

Knížka se mi líbila, ale připadalo mi to jak první díl twilight ságy – stmívání. Ne přípěh, ale styl psaní. Nevím je to pouze můj názor. Jinak se mi kniha líbila, bylo to čtivé a napínavé. Určitě doporučuji, a jí se těším na druhý díl váhání, který jsem dostala na vánoce.

MÉ HODNOCENÍ – 6 / 10

Reklamy

2 thoughts on “Mrazení

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s