Erebos – hra která zabíjí

AUTOR/KA – Ursula Poznanski

POČET STRAN – 319

NAKLADATELSTVÍ – Fragment

INFO – Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

MŮJ NÁZOR / MÉ INFO – Kniha mě naprosto pohltila, tak bych mohla knihu popsat jednou větou.  Na začátku knihy se Nick Dunmore snaží získat tajemné DVD, které si jeho spolužáci předávají po škole.  Když ho konečně získá, zjistí že je to pouze počítačová hra – ovšem hra se svou vlastní inteligencí. Nick se stává na Erebosu závislý. Ve hře dostává Nickova postava Sarius různé úkoly od posla. Jeho úkoly ovšem nejsou jen ve hře,  jsou i v realitě. Když úkol nesplní, hra končí a není návratu zpět.  Za splněné úkoly získává různé odměny, ale nekončí to jenom nějakou novou výzbrojí,  ale za zvláštní úkoly může získat i opravdové předměty, například tričko Nickovy oblíbené skupiny. V Erebosu Nick poznává i spoluhráče a domýšlí si pod jakou přezdívkou se asi ukrývají, taky si musí rozmyslet,  kdo je a kdo není opravdový spojenec – Nick si nemůže být ničím jistý a ve škole to taky nemůže propbrat s kamarády, protože Erebos má přísná pravidla. Jednoho dne,  Nick dostane za úkol nasypat do učitělovy termosky celý balíček léků, Nick se to ale bojí splnit a tak úkol nesplní. Když příjde domů posel ho ze hry vyhodí – Nick je zničený a snaží se od kamarádů dostat nové DVD ze hrou, ovšem marně – pravidla jsou pravidla ! Jedna holka ve škole – Emily, která se Nickovy líbí se o hru ze začátku nezajímala a byla proti, aby ji někdo hrál ovšem pak vymyslí s Nickovým nejlepším kamarádem Jamim, že hru získají a zjistí proč je celá škola na hře závislá. Emily DVD získá a spolu s Nickem začínají hrát. Emily seznámí Nicka se svím kamarádem Viktorem, který hru taky hraje a snaží se přijít na podstatu  hry.  Nick její záhadu rozluští  – svět Erebos je nápadně podobný Londýnu a tak spolu s jinými důkazi zjistí, že Nickův kamarád Adrian rozšířil hru, kterou mu v závěti zanechal jeho otec ( který spáchal sebevraždu ) aby se pomstil jednomu vývojáři hry, který mu jednu hru ukradl. Erebos byl stvořen proto, aby Ortolana zabil a málem by se mu to povedlo nebýt Nicka, který s přáteli bojovníky zastavil.

Na knize se mi nejvíce líbilo jak vše do sebe zapadá. Kniha má svou vlastní logiku – najdete tam různé logické spojitosti s řeckou kulturou a až do konce nevíte kdo za jakou přezdívkou doopravdy je. Pokud jste si všimli,  kniha má velice originální obal – vypadá  opotřebovaně. Určitě si knihu přečtu vícekrát – protože se mi opravdu líbila.

MOJE HODNOCENÍ – 10 /10

 

 

Reklamy

One thought on “Erebos – hra která zabíjí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s